Oren om te horen: Nieuwe website voor kinderen over horen en het oor

2 december 2004
Auteur: Rene van der Wilk
Leestijd: 1 min

De website ‘‘oren om te horen” is gemaakt om leerlingen van de basisschool (bovenbouw) en leerlingen in het voortgezet onderwijs (onderbouw) kennis te laten maken met het gehoor, slecht horen en doof zijn.

Via deze website krijgen zij de mogelijkheid zelfstandig informatie te vinden en te gebruiken. Dit kan in de praktijk worden gebracht bij het maken van een werkstuk of de voorbereiding van een spreekbeurt. De informatie sluit aan bij de meest gebruikte lesmethoden voor het Natuuronderwijs. Ook is er informatie te vinden over het voorkomen van gehoorschade. Vooral dit laatste onderwerp verdient de laatste jaren veel aandacht, aangezien steeds meer jongeren slechter horen. Het is daarom van belang dat de leerling zich hier vroegtijdig van bewust wordt. Op de website is dit terug te vinden onder het kopje ‘Lawaai!!!’.

Naast deze informatie is er op de website ‘oren om te horen’ ‘informatie te vinden over geluid, gehoorproblemen, oplossingen en omgang met slechthorenden en doven.

oren om te horen website

Meer nieuws

Innovatieve precisie-instrumenten OTOARM en OTODRIVE ondersteunen KNO-artsen bij cochleaire implantaties

27 april 2025 | MED-EL en het Zwitserse medtechbedrijf CASCINATION AG lanceren twee nieuwe technologieën die de precisie en [...]

St. Antonius Ziekenhuis helpt zestig kinderen met buisjes tijdens extra operatiedag

25 april 2025 | Zestig kinderen kregen op zaterdag 12 april buisjes in hun oren tijdens een extra operatiedag [...]

Hyperacusis en misofonie: nieuw boek van James A. Henry brengt orde in geluidsgevoeligheidsstoornissen

24 april 2025 | Het recent verschenen boek The Hyperacusis and Misophonia Book levert een belangrijke bijdrage aan het [...]

Cochleair implantaat maakt volwaardig meedoen op werk mogelijk, luisteren blijft inspannend

23 april 2025 | Cochleair implantaten (CI’s) zorgen ervoor dat mensen met ernstig gehoorverlies volwaardig kunnen deelnemen aan het [...]