Tijdschrift Van Horen Zeggen voortaan voor een ieder online leesbaar

14 oktober 2017
Auteur: Rene van der Wilk
Leestijd: 1 min

Het tijdschrift Van Horen Zeggen zal vanaf 14 oktober 2017 voor een ieder online leesbaar zijn via de website www.vhzonline.nl. In VHZ-online kunt u informatie vinden over diagnostiek, onderwijs en zorg voor mensen met een auditieve of communicatieve beperking. VHZ-online wil een brug slaan tussen (wetenschappelijk) onderzoek en de dagelijkse praktijk van professionals. Per januari 2018 zal het papieren tijdschrift Van Horen Zeggen niet meer verschijnen.

Tijdschrift Van Horen Zeggen online

Van Horen Zeggen vaktijdschrift voor professionals

Van Horen Zeggen is het vaktijdschrift voor professionals die werken met doven en slechthorenden en kinderen, jongeren en volwassenen met een Taalontwikkelingsstoornis (TOS). De bijdragen op VHZ-online gaan onder andere over wetenschappelijk onderzoek naar doofheid, slechthorendheid en TOS, de effectiviteit van begeleiding, behandeling en (speciaal) onderwijs en innovaties die voor professionals van belang kunnen zijn. Hiermee maakt VHZ-online de verbinding tussen wetenschap en praktijk. Deze kennis is vanaf nu toegankelijk voor iedereen, dus ook voor audiciens die in hun praktijk met de doelgroep te maken krijgen, voor leraren die binnen Passend Onderwijs te maken hebben met een TOS-leerling in de klas of de logopedist die een dove jongere behandelt. Belangstellenden vanuit andere sectoren zoals professionals uit de GGZ en KNO kunnen via zoektermen in hun browser gemakkelijk bij relevante informatie op VHZ-online komen.

Papieren versie Tijdschrift Van Horen Zeggen verdwijnt

Het initiatief om de informatie uit het tijdschrift voortaan voor iedereen toegankelijk te maken op VHZ-online is afkomstig van de brancheorganisaties FENAC en Siméa. Na 2017 verdwijnt de papieren versie van het tijdschrift en vanaf 1 januari 2018 is VHZ alleen online beschikbaar. FENAC en Siméa vinden het van groot belang dat via VHZ-online de professionele kennis landelijk gedeeld kan worden. De werkgevers in de sector stellen de bestaande kennis via intranetten eenvoudig beschikbaar aan hun eigen medewerkers. De redactie van VHZ-online zal in de komende maanden bijdragen uit vorige jaargangen van Van Horen Zeggen online gaan plaatsen. Daarnaast zal VHZ-online de komende jaren faciliteiten aan de website toevoegen zodat het zich kan ontwikkelen tot een kennisplatform waar professionals over en weer contact met elkaar kunnen hebben. Professionals worden snel op de hoogte gebracht van nieuwe artikelen en faciliteiten door zich in te schrijven voor een alert (‘Mijn VHZ’).

 

 

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meer nieuws

St. Antonius Ziekenhuis helpt zestig kinderen met buisjes tijdens extra operatiedag

25 april 2025 | Zestig kinderen kregen op zaterdag 12 april buisjes in hun oren tijdens een extra operatiedag [...]

Hyperacusis en misofonie: nieuw boek van James A. Henry brengt orde in geluidsgevoeligheidsstoornissen

24 april 2025 | Het recent verschenen boek The Hyperacusis and Misophonia Book levert een belangrijke bijdrage aan het [...]

Cochleair implantaat maakt volwaardig meedoen op werk mogelijk, luisteren blijft inspannend

23 april 2025 | Cochleair implantaten (CI’s) zorgen ervoor dat mensen met ernstig gehoorverlies volwaardig kunnen deelnemen aan het [...]

Oorpijn zonder oorprobleem? Kaakproblemen blijken vaak de oorzaak

21 april 2025 | Oorpijn hoeft niet altijd in het oor zelf te ontstaan. Een aanzienlijk deel van de [...]