Theatervoorstelling voor slechthorenden

9 september 2016
Auteur: Rene van der Wilk
Leestijd: 1 min

Theaterwerkplaats SMIT komt met een theatervoorstelling voor en door slechthorenden. De titel van het stuk luidt “We worden niet gehoord”. Het theaterstuk is een voorstelling over slechthorendheid in de vorm van een voorlichtingsbijeenkomst en is gebaseerd op persoonlijke ervaringen van de spelers. Slechthorendheid wordt op een komische maar tegelijkertijd ontroerende manier aan het licht gebracht. De voorstellingen vinden plaats op 15 oktober in Den Haag (Theater Vaillant), 29 oktober 2016 in Leiden (Theater Imperium) en op 4 februari 2017 in Delft (Microtheater De Flits). De entree bedraagt 7,50 euro.

theatervoorstelling voor slechthorenden

De spelers van dit project zijn dynamische, zelfverzekerde slechthorende individuen met een eigen sociale positie en een volwaardige functie in de maatschappij. Hun eigen omgeving zal ongetwijfeld er alles erover weten omdat zij kenbaar hebben gemaakt dat ze slechthorend zijn en daar inmiddels vrijuit over praten. Ondertussen zijn er op dit moment nog duizenden slechthorenden die hun eigen slechthorendheid nog niet onder ogen zien, het probleem ontkennen en de stap naar een hooroplossing uitstellen. Door het niet kenbaar te maken hebben zij vaak een onwetende sociale en/of werk -omgeving waar hun leven in meer of mindere mate drastisch door wordt beïnvloed.

Theatermaker Drosoula Tsangaratou zegt over de voorstelling: “Ons doel is een discussie uitlokken tussen wel en niet slechthorende familieleden, maar ook die groep slechthorenden bereiken die het altijd al wilden zeggen maar niet durfden of niet wisten hoe.” “We willen de slechthorende bezoekers en hun familie of kennissen met dit stuk een luchtige en ook vruchtbare avond bieden. Na afloop van het stuk zullen de spelers het publiek betrekken in een levendig gesprek, vol waarheden en hindernissen.”

Het belooft een informatiebijeenkomst te worden waarin het verhaal van slechthorenden uitgewerkt wordt in een spannend, enigszins absurd maar vooral realistisch verhaal. Alles dat er gezegd wordt in het stuk is uit het leven van de spelers gegrepen. Hun levensverhalen krijgen in dit unieke theaterstuk vorm.

“Ons stuk zit tjokvol bitterzoete herkenning voor slechthorende mensen. Hun verhaal wordt verteld in ontroerende en komische momenten.”, aldus Drosoula. “Voor de een zal het een openbaring zijn, voor de ander de realiteit van alle dag. Het zal voor elke bezoeker van het theaterstuk anders zijn”.
Kijk voor meer informatie en voor het reserveren van kaartjes op: www.theaterwerkplaatsSMIT.nl

flyer-we-worden-niet-gehoord

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Meer nieuws

B-Audio Lentebijeenkomst 2025: ‘Music to our Ears’ | Professional

21 maart 2025 | Op 2 en 22 april 2025 organiseert B-Audio de online Lentebijeenkomst 2025: ‘Music to our [...]

Cochleaire implantaten effectief bij gehoorverlies dat verband houdt met WFS1

19 maart 2025 | Mensen met zogeheten mono-allelische mutaties in het WFS1-gen, geassocieerd met Wolfram-achtig syndroom en DFNA6/14/38, kunnen [...]

Intelligente geluidslokalisatie met DNN-chip tilt hoortoestellen naar een hoger niveau

18 maart 2025 | Moderne hoortoestellen worden steeds slimmer. Dankzij technieken uit de kunstmatige intelligentie (AI) – en specifiek [...]

Luisteren, horen en inschatten van verstaan: een actief samenspel

17 maart 2025 | Ons brein doet meer dan alleen geluid verwerken. Het denkt ook actief mee over hoe [...]