Neusspray tegen middenoorontsteking in ontwikkeling

16 augustus 2002
Auteur: Rene van der Wilk
Leestijd: 1 min

Uit een onderzoek dat gepubliceerd is in de januari editie (2001) van het tijdschrift British Medical Journal komt naar voren dat ruim 40% van de kinderen die met een door Reuters Health ontwikkelde spray behandeld werden niet opnieuw middenoorontsteking kregen.

neusspray-kinderen

Veel kinderen die oorontsteking hebben krijgen hiervoor een antibioticum en veelvuldig wordt bij terugkerende oorontsteking buisjes geplaatst. Ondanks de behandeling met een antibioticum komt de oorontsteking later weer terug, of is het opnieuw plaatsen van buisjes noodzakelijk.

Dr. Kristian Roos die werkzaam is in een ziekenhuis in Zweden kwam erachter dat middenoorontseking juist vaak terugkwam door het gebruik van antibioticum. Het antibioticum blijkt niet alleen de bacterie te doden die de infectie veroorzaakt, maar vernietigt tegelijkertijd de bacteriën die deel uit maken van ons natuurlijke afweersysteem.
Een behandeling die het afweermechanisme van de natuurlijke aanwezige bacteriën ondersteund kan behulpzaam zijn bij het onderdrukken van een nieuwe middenoorontsteking.

Aan het onderzoek deden 130 kinderen mee tussen de leeftijd van een half en zes jaar. Allen hadden te kampen met terugkerende middenoorontsteking. Alle kinderen kregen eerst antibiotica gedurende een periode van 10 dagen. Daarna gebruikte de helft van de kinderen gedurende 10 dagen de neusspray die de natuurlijke bacterie bevatte. Na twee maanden werd deze laatste behandeling herhaald.

De resultaten laten zien dat het terugkeren van middenoorontsteking significant lager is bij de kinderen die de neusspray gebruikten:
bij 42% van de kinderen die de neusspray gebruikte kwam de middenoorontsteking niet meer terug, terwijl dit percentage slechts op 22% lag voor de kinderen die alleen antibiotica kregen.

De neusspray moet nog verder worden onderzocht voordat deze goedgekeurd wordt en commercieel verkrijgbaar is.

 

 

 

 

Meer nieuws

Abonnement op opties in hoortoestellen: betalen per maand

30 maart 2023 | Deze week besteedde het programma Radar aandacht aan opties in auto’s die steeds vaker als [...]

Informatiebijeenkomsten cochleair implantaten – april 2023

29 maart 2023 | Benieuwd wat een cochleair implantaat voor u of voor uw kind kan betekenen? Ook in [...]

Cochleair implantaat heeft negatief effect op waarneming prosodie in een vreemde taal

28 maart 2023 | Marita Everhardt deed de afgelopen jaren onderzoek naar het leren van een vreemde taal door [...]

Boek Gezien en Gehoord biedt inspiratie voor werknemer en werkgever

22 maart 2023 | Het recent verschenen boek Gezien en Gehoord biedt inspiratie voor mensen met een auditieve of [...]