Gehoorverlies in de hersenen

14 juni 2006
Auteur: Rene van der Wilk
Leestijd: 1 min

Ouderdomsslechthorendheid of presbyacusis is een term die gebruikt wordt om het gehoorverlies dat samen gaat met het ouder worden aan te duiden. De vraag is of deze vorm van slechthorendheid altijd te wijten is aan het slijtageproces dat samengaat met ouder worden of dat er ook andere factoren een rol spelen, zoals medicijngebruik en ziekten.

Uit recent onderzoek bij muizen blijkt dat bij het ouder worden ook de hersenen minder goed in staat zijn geluiden te verwerken en onbelangrijke geluiden uit te filteren.

Sommige slechthorenden hebben prima oren en hebben toch moeite een gesprek te voeren in geroezemoes. Dit is veelal te wijten aan de verminderde verwerkingsmogelijkheden in de hersenen, waardoor de hersenen minder goed in staat zijn geluiden te sorteren en die geluiden eruit te halen die van belang zijn en de overige geluiden te negeren.

De nieuwste generatie hoortoestellen, met directionele microfoons en lawaaionderdrukking, kunnen deels compenseren voor dit probleem.

Bron: www.medicalnewstoday.com

Meer nieuws

Abonnement op opties in hoortoestellen: betalen per maand

30 maart 2023 | Deze week besteedde het programma Radar aandacht aan opties in auto’s die steeds vaker als [...]

Informatiebijeenkomsten cochleair implantaten – april 2023

29 maart 2023 | Benieuwd wat een cochleair implantaat voor u of voor uw kind kan betekenen? Ook in [...]

Cochleair implantaat heeft negatief effect op waarneming prosodie in een vreemde taal

28 maart 2023 | Marita Everhardt deed de afgelopen jaren onderzoek naar het leren van een vreemde taal door [...]

Boek Gezien en Gehoord biedt inspiratie voor werknemer en werkgever

22 maart 2023 | Het recent verschenen boek Gezien en Gehoord biedt inspiratie voor mensen met een auditieve of [...]