Ear trumpet app maakt van Iphone een hoortoestel

8 januari 2011
Auteur: Rene van der Wilk
Leestijd: 1 min

In de Itunes store is voor een luttel bedrag van €1,59 de Ear Trumpet App te downloaden die van de Iphone of Ipod Touch een simpel hoortoestel maakt (de maker, Allen Foulad, noemt het een ‘hearing enhancer’). Daarnaast kan met deze apllicatie zowel een eenvoudig als uitgebreide hoortest (toonaudiogram) worden afgenomen die aardig accuraat blijkt te zijn en grafisch kan worden weergegeven.

Eartrumpet AppEartrumpet App

De applicatie is ontwikkeld in samenwerking met de afdeling KNO van de Universiteit van California Irvine .
Voor gebruik van de apllicatie op de Ipod Touch is wel een oortelefoon nodig die ook voorzien is van een microfoon, omdat de Ipod Touch geen ingebouwde microfoon heeft. Bij de Iphone kan gekozen worden om gebruik te maken van de interne microfoon of die van de headset. De applicatie heeft verder een equaliser in zich om het geluid per frequentie aan te passen, de mogelijkheid om te kiezen welk oor versterking krijgt en lawaaionderrukking aan of uit te zetten. Ook is het mogelijk om meerdere profielen aan te maken en te selecteren. De apllicatie kan overigens niet de binnenkomende telefoongesprekken versterken.
Deze erg leuke applicatie is natuurlijk niet bedoeld om een hoortoestel te vervangen, maar voor een zeer gering bedrag kan de gebruiker de applicatie gebruiken als hoortest en de gebruiker met een gehoorverlies kan ervaren wat simpele versterking reeds kan brengen.

 

Meer nieuws

Test beste hoortoestellen voor muziek

25 september 2023 | Wat zijn de beste hoortoestellen voor muziek? Om dat te bepalen testte de Amerikaanse website [...]

Van Boxtel hoorwinkels fietst mee voor Alzheimer Nederland

22 september 2023 | Op zaterdag 23 september fietst Van Boxtel hoorwinkels met hun team mee met de HerinneringenRit [...]

Starkey Evolv AI 2400 CIC: zeer klein en discreet te dragen hoortoestel mét Bluetooth

21 september 2023 | Hele kleine hoortoestellen die volledig in de gehoorgang zijn te dragen bestaan alweer geruime tijd. [...]

Hoorexpert organiseert regionale open dag over toegankelijkheid

13 september 2023 | Tussen 2 tot en met 7 oktober 2023 vindt de Week van de Toegankelijkheid plaats. [...]